Sztuka Dawna • XIX wiek - Modernizm - Międzywojnie

Termin aukcji:
Miejsce aukcji:
Termin wystawy:
Kod aukcji:

Koordynator sprzedaży

Aleksandra Łukaszewska +48 22 163 67 05, +48 664 981 465 a.lukaszewska@desa.pl

Redakcja katalogu

Tomasz Dziewicki +48 22 163 66 46, +48 735 208 999 t.dziewicki@desa.pl

Lista obiektów (67)

Autor
Typ obiektu
Technika
Sortowanie
1
Roman Kazimierz Kochanowski
Jesienny las
olej/deska, 10 x 17 cm
Estymacja: 15 000 - 20 000 zł
2
Roman Kazimierz Kochanowski
Pod lasem, około 1920
olej/tektura naklejona na deskę, 12,9 x 27,9 cm
Estymacja: 15 000 - 20 000 zł
3
Alfred Wierusz Kowalski
"Niedzielny poranek", około 1900
olej/płótno, 43 x 54 cm
Estymacja: 300 000 - 450 000 zł
5
Józef Brandt
"Powrót z wyprawy wiedeńskiej", 1865
olej/płótno (dublowane), 75 x 135 cm
Estymacja: 2 400 000 - 3 200 000 zł
6
Zdzisław Jasiński
"Chora matka", 1889
olej, 122 x 165,5 cm
Estymacja: 800 000 - 1 200 000 zł
8
Walery Brochocki
Rozbity dzban
olej/płótno, 28,4 x 45,4 cm
Estymacja: 15 000 - 20 000 zł
9
Jan Chełmiński
Sanna, przed 1911
olej/płótno, 71 x 102 cm
Estymacja: 120 000 - 180 000 zł
10
Piotr Michałowski
"Huzar na gniadym koniu", około 1837
olej/płótno (dublowane), 53 x 43,5 cm
Estymacja: 500 000 - 700 000 zł
11
Paweł Merwart
"Impromptu" ("Carmen" Bizeta), 1889
olej/deska, 61 x 49,5 cm
Estymacja: 25 000 - 35 000 zł
14
Zygmunt Sidorowicz
Pejzaż wieczorny, 1874
olej/płótno, 32 x 40 cm
Estymacja: 50 000 - 70 000 zł
15
Stanisław Jakub Rostworowski
"Tannhäuser i Wenus", 1885
olej/płótno (dublowane), 140 x 95 cm
Estymacja: 20 000 - 30 000 zł
17
Wlastimil Hofman
Chłopiec słuchający treli ptaka
olej/sklejka, 50 x 70 cm
Estymacja: 24 000 - 35 000 zł
18
Wlastimil Hofman
Portret dziewczyny, 1928
olej/tektura, 31 x 39,5 cm
Estymacja: 18 000 - 24 000 zł
19
Jacek Malczewski
Autoportret, około 1922
olej/tektura, 53,5 x 33 cm
Estymacja: 240 000 - 350 000 zł
24
Alfons Karpiński
Martwa natura z bukietem róż, 1936
olej/tektura, 35 x 100 cm
Estymacja: 22 000 - 30 000 zł
25
Teodor Axentowicz
Na Gromniczną
olej/tektura, 27 x 35 cm
Estymacja: 30 000 - 40 000 zł
27
Wojciech Kossak
Napoleon pod Somosierrą, 1940
olej/płótno, 96 x 70 cm
Estymacja: 80 000 - 100 000 zł
28
Teresa Roszkowska
"Bajka" - tryptyk, 1929
tempera, złocenie, malarstwo na szkle/deska, 60 x 84 cm (wymiar rozłożonych skrzydeł)
Estymacja: 38 000 - 50 000 zł
29
Olga Boznańska
Martwa natura z kwiatami, 1918
olej/tektura, 27 x 48,5 cm
Estymacja: 100 000 - 150 000 zł
30
Mela (Maria Melania) Muter (Mutermilch)
"Spacer", 1921
olej/płótno, 73 x 92 cm
Estymacja: 300 000 - 400 000 zł